Главная » 2013»Февраль»20 » Володимир Лашкул: «Ми робимо ставку на місцевих футболістів»
17:16
Володимир Лашкул: «Ми робимо ставку на місцевих футболістів»
Інтерв'ю з футбольним функціонером У це міжсезоння у черкаському футболі відгриміли кілька селекційних сенсацій. Причому вони поки що не стосуються черкаського «Славутича», а мають безпосереднє відношення до чемпіона області – «Зорі». На турнірі «UFI & ZORYA - CUP» за цю команду вже виступав Євген Гуд та Тимофій Листопад, а згодом має приєднатися і Сергій Таран. Про селекційну політику клубу, завдання на сезон та турнірні орієнтири «Черкаський Спорт» поцікавився у почесного президента «Зорі» – Володимира Лашкула.
– Володимире Григоровичу, поздоровляємо Вас зі стартом турніру – «UFI & ZORYA - CUP». Ви як головний організатор, яким бачите цей турнір?
– Зараз усі команди готуються до старту весняної частини сезону. Хтось буде брати участь в аматорських турнірах, інші – в професійних чемпіонатах. Коли ми планували цей турнір, то ставили за мету зробити все, аби він був гарною підготовкою для клубів у ігровому плані. Зараз з упевненістю можу сказати, що він допоможе колективам підготуватися до офіційних матчів у 2013-му. На жаль, нам не вдалося стартувати в строки, які ми планували, втрутились погодні умови. Зважаючи на це, дещо змінився склад. Попередньо очікувалося, що гратиме тут ще й «УкрАгроКом», але зараз ця команда йде вже за власним графіком підготовки. Відрадно, що на нашій базі готується до весняної частини сезону черкаський «Славутич». Зрозуміло, що ця команда бере участь і в «UFI & ZORYA - CUP». Сергій Пучков саме тут випробовує свій склад та потенційних новачків. Таким чином «Славутич» нам допомагає реалізовувати іншу мету нашого турніру – популяризацію футболу на селі.
– Зараз предметно зрозуміло, до якого турніру готується «Славутич». Щодо «Зорі», то ходили чутки, що команда відмовиться від участі в чемпіонаті області. Наскільки це правда і в яких турнірах ви все ж гратимете?
– У нас були різні думки на цю тему. Ми навіть з цього приводу мали розмову з головою федерації футболу Черкаської області, який переконав нас, що було б неправильно виключати чемпіона області з турніру. Тому нас попросили, аби клуб разом з Кубком та чемпіонатом аматорських команд грав і у чемпіонаті області. Що ж, гратимемо на кілька фронтів. Це ж цікавіше!
– Володимире Григоровичу, про склад команди на новий сезон «Черкаський спорт» чув вже дуже багато. Повідайте ще Ви нам, так би мовити, з перших вуст, наскільки склад ваш зміниться і чи залишиться в команді так звана «кременчуцька четвірка» – Оганесов, Хрієнко, Розка, Берун?
– Зі складом головної команди та «Зорі-2» ми ще не визначились. У нас на перегляді є низка гравців, але ми робитимемо ставку на те, щоб укомплектовуватися гравцями, які мають прописку черкаського району. Зі списком гравців ми визначимося після турніру, а заявку будемо формувати наприкінці березня. Щодо «кременчуцької четвірки», то, дійсно, – це висококласні гравці і не даремно про них багато говорять на сторінках вашого видання. Поки що їх немає в Білозір'ї, ми дали їм можливість вирішувати свої питання. Хлопці паралельно ще й працюють, від них було прохання не залучати їх до участі в цьому турнірі. Ми пішли їм назустріч , тим більше, можливості цього квартету нам прекрасно відомі.
– Окрім цих хлопців в новому сезоні за вашу команду можуть зіграти Гуд і Листопад. Такими гучними іменами ви любите наробити «шороху» у футбольному середовищі чи без них не можливо виконати турнірних завдань?
– Моя головна позиція стосується того, щоб черкаські футболісти грали вдома. Це принципова позиція, все решта не має суттєвого значення. Але це не означає, що вони мають в будь що грати в «Зорі». Візьму за приклад В’ячеслава Ткаченка. Він переходив у «Славутич» у прекрасній спортивній формі, на той час на футбольному полі він міг все: водити за собою півкоманди суперника і так далі. Зараз він відрахований зі «Славутича». Навіщо його віддавати якимсь іншим клубам, якщо він може залишатися вдома і грати за «Зорю». Подібна ситуація і з Євгеном Гудом.
– Що ви запропонували Гуду, аби він залишився вдома?
– Поки що – нічого. Поки він готується і завойовує місце в основному складі, ще не факт, що він буде грати у нас. Можливо, він кудись поїде, але нам би хотілося, щоб він залишився. А що запропонуємо, буде видно за результатами цього турніру.
– Якщо Ви вже сказали про «Славутич», поділіться своєю позицією щодо нового головного тренера, на посаду якого запрошено Сергія Пучкова?
– Сергій Пучков – це дуже авторитетний тренер в Україні. Думаю, для «Славутича» – це ідеальний варіант. Зараз сміливо можна сподіватися на хороший результат.
– Знаю, що, окрім турнірних амбіцій, у вас ще й серйозні будівельні перспективи в цьому сезоні. Я так розумію, що замість запасного поля на тренувальному комплексі в Білозір’ї, будуватимуть й інші споруди. Які ще інновації плануються?
– Так, у нас буде на тому місці футбольно-спортивний комплекс. В планах було побудувати ще й готель, але ми від нього відмовилися. Справа в тому, що команди другої ліги, якщо будуть приїжджати тренуватися до нас, то розміщуватися в готелі вони, скоріш за все, не будуть. Так: приїхали – поїхали. За таких умов готель буде збитковим. Тому ми вирішили побудувати футбольно-спортивний манеж, де буде футбольне поле, трибуни десь на 300-400 глядачів. Як результат, матимемо повноцінні умови для тренувань взимку. Це будівництво ми плануємо розпочати в другому півріччі. Трохи зміцнимо базу, відповідно, правильно почне працювати футбольна школа. Зараз ми хочемо переробити статут і зробити її ДЮСШ черкаського району, а не просто школу «Зорі». На першому етапі ми готові взяти фінансування цієї школи на себе, а надалі будемо просити обласну та районну раду, аби якось допомогли з бюджетних коштів. Адже сюди вже їздять діти і з Дубіївки, Хацьок, Степанок. Поки що батьки возять на тренування їх. До речі, заняття проводять наші три футболісти: Мачульський,Єврошев та Поліщук (незабаром вони мають отримати тренерську ліцензію «С»). А коли вже школа даватиме свої перші плоди ,можна буде говорити про професійність клубу.
– Тобто це означає, що поки що «Зоря» в бік професійних ліг не дивиться?
– Зараз говорити про професіональну футбольну лігу врозріз того, щоб збирати гравців, які пограли ледь не в усіх профі-клубах, десь були відраховані – неправильно. Ми маємо, перш за все, думати про дітей Білозір’я, про розвиток їх майстерності і про популяризацію футболу тут, в нашому селі.
– Ви говорите про місцевих футболістів, але в минулому сезоні, як і більшість представників чемпіонату області, ви чимало заплатили за легіонерів. Як ви ставитесь до цієї суми компенсації (2 тис. грн.) за місце у заявці будь-якого легіонера в складі команди чемпіонату Черкаської області. На Ваш погляд, як футбольного функціонера, – це нормально?
– Головну позицію по легіонерам я вже озвучив. Але, на жаль, думка функціонера чи власника не завжди співпадає з думкую тренера. Зараз в чемпіонаті Черкаської області серйозно виросла конкуренція. Ви пам’ятаєте, яка боротьба точилася два останні сезони. Тренери заводяться, потім вони стверджують, що на Черкащині мало кваліфікованих гравців. Персонально я з Ігорем Столовицьким на цю тему говорив ледь не кожен день. Зараз Столовицький одночасно головний тренер і спортивний директор, який відповідає за весь цикл. Йому й відповідати за результат і за потрапляння місцевих футболістів в перспективі у головну команду. Я вважаю, що легіонери мають бути на голову сильнішими, ніж місцеві гравці, в такому разі їх запрошення може бути виправданим. На думку нашого головного тренера, без чотирьох вищезгаданих легіонерів в минулому сезоні чемпіонами ми б не стали.
– Ви не відповіли на питання стосовно компенсації за легіонерів. По 2 тисячі за кожного представника іншої області в чемпіонаті – це нормально?
– Тут двояка ситуація. З одного боку – це можливість якось покращити своє становище для федерації. Як ви знаєте, обласні федерації не мають можливостей заробити та й бюджетного фінансування вони не мають. Засуджувати їх також не треба, ми живемо в такому середовищі.
– Кого б ви назвали кращим футболістом чемпіонату черкаської області?
– Я назвав би своїх. Але, якщо відверто, відзначу Казанюка, який в своєму віці був справжнім лідером «Уманьферммаша». Також запам’ятався його партнер по команді – Сергій Янчук. І, звісно, скажу про наших, а це: Берун і Розка.
– Останнє питання стосовно збірної України. Ви, як один із найдосвідченіших футбольних функціонерів, як можете оцінити призначення Михайла Фоменка?
– Я скажу так, якщо виконком Федерації футболу України так визначив, значить це найкраща кандидатура. Тому сподіватимемося, що Михайлу Фоменку вдасться подолати негативний гандикап, який зараз є у відбірній групі. Я був в Іспанії на останньому товариському матчі, можливо, десь не задовольняє той весняний футбол, який показує команда, але я сподіваюся на краще. Ми побачили самовіддачу гравців, побачили голи – це найважливіше. Всі розуміють, що одним з найважливіших матчів буде гра 22-го березня у Варшаві проти Польщі.